Šovs

logo

Izsmalcinātas vakariņas un aizraujoša teatrāla izklaide, kuru laikā ikviens apmeklētājs pēkšņi kļūst par negaidīta notikuma dalībnieku.

Latvija ir pazīstama kā vieta, kur prot novērtēt gan izcilu mākslu, gan tikpat izcilu ēdienu. Tādēļ tieši mūsu galvaspilsēta ir izvēlēta par vietu, kur norisināsies skulptora Hermes Mansu jaunākā darba atklāšanu. Šis skandalozu slavu ieguvušais mākslinieks ir visā pasaulē pazīstams ar saviem provokatīvajiem mākslas darbiem un neparastajām performancēm. Viņa īpašais rokraksts - rūpīgi slēptā identitāte, kas nav atklāta līdz pat šai dienai, lai arī mākslinieka darbi tiek izstādīti daudzās pasaules lielākajās galerijās.

Šoreiz mākslas darba atklāšana norisināsies pasākuma "Kriminālās vakariņas" gaitā. Mākslinieks ir izteicis vēlēšanos, lai darba atklāšanas brīdī klātesošie baudītu augstvērtīgu virtuvi. "Mākslas pārdzīvojums ir tad, kad tiek pārņemtas visas cilvēka maņas - tostarp, arī garšas izjūtas," teikts mākslinieka izplatītajā paziņojumā. Tādēļ augstvērtīgu kulināro baudījumu sniegt ir pieaicināts viens no zināmākiem šefpavāriem no Somijas Jouni Toivanen.

"Kriminālo vakariņu" gaitā izmeklētā gaisotnē būs iespēja baudīt labāko no mākslas un kulinārijas pasaules. Vien lūgums ņemt vērā, ka Hermes Mansu darbu atklāšanas pazīstamas ar saviem negaidītajiem pavērsieniem. Jo īpaši tādēļ, ka šoreiz pasākuma nosaukumā mākslinieks izvēlējies likt nosaukumu "krimināls". Varbūt ir vērts pievērst uzmanību tam, kas patiesībā ir Jūsu galdabiedrs…

"Kriminālās vakariņas" norisināsies Mūsdienu Kultūras Centrā "Sapņu Fabrikā".

fingerprint

Teātra gardēžiem

vaivars

Režisors: Regnārs Vaivars
Viens no spilgtākajiem Latvijas teātra režisoriem, kurš pazīstams arī kā aktieris, performanču mākslinieks un DJ. 1997.gadā absolvējis Latvijas Kultūras akadēmijas aktiermākslas-režijas kursu. Iestudējis izrādes Nacionālajā, Dailes, Liepājas un Jaunajā Rīgas teātrī. Uzvedis arī eksperimentālo operu “Stokholmas sindroms” (2001). Par iestudējumu “Drakula. Dēmoni” (2007) saņēmis laikraksta “Diena” gada balvu kultūrā, savukārt par izrādi “Kam no Vilka kundzes bail?” saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada dramatiskā izrāde 2003./2004. gada sezonā.

diana

Scenārija autors: Diana Leesalu (Tallinna Linnateater)
2012.gadā absolvēja Igaunijas Teātra skolu kā Elmo Nüganen, kurš ir viens no Igaunijas ievērojamākajiem režisoriem,balvas ieguvēja. Kopš tā laika (un jau studiju gados) viņa ir režisējusi septiņas lugas atzītajā Tallinas Pilsētas teātrī. Trīs no šīm septiņām lugā ir pielāgojusi teātrim un divasuzrakstījusi viņa pati. Gardēžu teātrī uzvestais "Vakariņas un noziegums" ir viņas jaunākais darbs un viņas trešā luga.

ozolins

Scenogrāfs: Aigars Ozoliņš
Viens no atzītākajiem Latvijas teātra un pasākumu scenogrāfiem. Aigars Ozoliņš absolvējis Latvijas Valsts Mākslas Akadēmijas Interjera nodaļu, tad Scenogrāfijas nodaļu. Mācību laikā bijis mākslinieks izdevniecībās „Nordik" un „Tapals", pēc Mākslas Akadēmijas beigšanas kļuvis par Dailes teātra galveno mākslinieku, vēlāk kļuvis par Latvijas Nacionālā teātra galveno mākslinieku. Veidojis scenogrāfiju izrādēm visos Latvijas teātros un arī ārpus valsts robežām - Igaunijā un Lietuvā. Veidojis noformējumus arī daudziem lieliem, publiskiem pasākumiem, piemēram, “Rīga 2014” koncertam “Dzimuši Rīgā”, vairākiem Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku pasākumiem, “Arēna Rīga” atklāšanas pasākumam un daudziem citiem. Piedalījies un bijis laureāts Latvijas un starptautiskos monētu un medaļu konkursos.

sakss

Dramaturgs: Nils Sakss
Rakstnieks un publicists Nils Sakss ir izdevis
etras grāmatas, no kurām lielāko uzmanību izpelnījusies kopā ar Jurģi Liepnieku veidotā “Nāve - tās nav beigas”. Pieejamas daudz publikācijas elektroniskajos un drukātajos medijos. Par sevi - “Rakstu stāstus, publicistiku, scenārijus un reklāmas bukletus.” Sadarbībā ar Ralfu Eilandu un citiem domubiedriem izveidojis humora pilnu raidījumu par politiku “Politika Sakss”. Aktīvi darbojas arī sociālo tīklu platformās.

janis

Mūzikālais noformējums: soulful duo DjsUvisJDanevics
Muzikants, saksofonists un producents. 2009. gadā ar Dj Uvis ir izveidots projekts Soulful duets DjsUvis&Jānis Danevics.
Mūzika: Soul, funk, ambient džezs un lounge stila mūziku,kas tiek papildināta arī ar elektroniskiem mūzikas efektiem.

Gardēžiem

vaivars

Decembra šefpavārs no Somijas: Jouni Toivanen
Michelin zvaigžņu restorāna Somijā "Pure Bistro" īpašnieks un šefpavārs.

Jouni Toivanen uzskata, ka ēdienam ir svarīga ne tikai garša, bet arī vizuālais noformējums, jo cilvēks ''ēd ar acīm''. Šefpavārs seko līdzi jaunākajām pavārmākslas tendencēm pasaulē. Tradicionālo virtuvi papildina ar jaunām nebijušām garšām.

Ēdienkarte ir sezonas tradicionālu ēdienu garšu sajaukums, pasniegts mūsdienu modernā veidā.

vaivars

Oktobra šefpavārs no Latvijas: Mārtiņš Rītiņš

Kopš Mārtiņš Rītiņš 1994.gadā vēra restorāna Vincents durvis, tas ir kļuvis par vienu no ievērojamākajiem gardēžu ceļa mērķiem Ziemeļeiropā. Runas par restorānā pasniegto ēdienu augsto kvalitāti un izcilo apkalpošanas servisu ceļo tālu aiz Latvijas robežām. Princis Čārlzs, Eltons Džons, Viņu Majestātes Japānas Imperators un Karaliene Elizabete II ir tikai dažas no slavenībām, kuras ir baudījušas restorāna haute cusine.

Pats Mārtiņš vairāk nekā 20 gadu ir Latvijas spožākā zvaigzne pie kulinārijas debesīm. Anglijā dzimušais latvietis uzauga rūpniecības pilsētā Korbijā pirms devās uz Londonu, lai kļūtu par pavāru. Daudzus gadus viņš ir pavadījis Toronto, Kanādā, kur viņš iemīļoja un iepazina bioloģiski tīros pārtikas produktus. Mārtiņš gadu laikā ir izveidojis un uztur ļoti ciešus kontaktus ar Latvijas mazajām, bioloģiskajām zemnieku saimniecībām un Slow Food ražotājiem. Svaigākos sezonas produktus restorāna Vincents vajadzībām viņš iegūst tieši no zemnieku rokām, bez firmu vai uzpircēju starpniecības, un tas nozīmē, ka restorāna Vincents ēdienkartē Jūs atradīsiet tikai augstākās kvalitātes sezonālos produktus. Ēdienkarte mainās gandrīz katru nedēļu atbilstoši gadalaika maiņām un pieejamajiem augļiem, dārzeņiem, gaļām, zivīm vai ogām.

Mārtiņš ir Latvijas Slow Food biedrības prezidents. Biedrība ir iesaistīta vairākos starptautiskos projektos – Slow Food in Canteen, 4Cities4development, kā arī veicina sabiedrības izpratni par veselīgu, videi draudzīgu, tīru, sezonālu un tradicionālu uzturu.

STARTERIS

"Beets & Smoke"
Bietes; griķi; kūpināts kazas siers
Absolut kokteilis ar kreftīgu degvīna pilienu un pikantu rozmarīna dzirksti

PAMATĒDIENS

"Last but not least Pork"
24h lēni vārīta cūkgaļa, dzērvenes, lazdu rieksti
Absolut kokteilis ar sērij veida kakao notīm un ingveru, pasniegts pavisam nevainīgu rožlapiņu apskāvienos.

DESERTS

"Bloody Panna cotta"
Vaniļas pupiņu pudiņš; sarkano apelsīnu mērce
Vakara atrisinājums–grēcīgi saldens Absolut degvīna kokteilis ar sezonas augļiem.

*Visi ēdieni ir bezglutēna un zemu laktozi saturoši

Biļetes / Dāvanu kartes

 

 

Vienai personai sākot ar:

44€

Biļetes cena ietver:

  • 1. Izklaides programma (2h)
  • 2. Dzīvā mūzika
  • 3. Trīs ēdienu vakariņas
  • 4. Aperatīvs
  • 5. Pie katra ēdiena īpaši izveidots alkoholisks kokteilis
  • 6. Kafija vai tēja

Papildus informācija:
Iegādājoties biļetes vienā reizē, vietas tiek piedāvāts pie viena galda. Uz vietas var iegādāties papildus dzērienus.

Ir pieejamas arī Premium vietas, kas ietver labākos galdiņus zālē.

Tuvākās pieejamās izrādes - informācija sekos!

 

Par dāvanu kartēm vai korporatīviem pasūtījumiem, lūdzu sazināties ar mums pa e-pastu:
info@gardezuteatris.lv

Atsauksmes

Kontakti

 

Adrese: Sapņu Fabrika, Lāčplēša iela 101, Rīga, LV-1011
E-mail: info@gardezuteatris.lv